Grupa IV „Przyjaciele ze Stumilowego Lasu” z Przedszkola nr 8 w Gnieźnie „Mali Polanie” wraz z paniami Justyną Sypniewską i Eweliną Malendowicz byli pomysłodawcami i realizatorami Akcji „Mali Polanie wspierają ludzi walczących z pandemią”. W tym trudnym, epidemicznym czasie chcieliśmy okazać wsparcie oraz złożyć gorące podziękowania ludziom, którzy narażają swoje zdrowie i życie, ratując i pomagając innym w dobie pandemii koronawirusa. Dzieci stworzyły własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami skierowane dla medyków w Szpitalu w Gnieźnie oraz do Straży Pożarnej w Poznaniu. Dzieci wyrażając wsparcie, wdzięczność oraz gorące myśli zaśpiewały kolędę „Dzisiaj w Betlejem” jednocząc wszystkich - Bohaterów oraz ludzi otrzymujących pomoc. Działanie jest symboliczne ma na celu wesprzeć i podziękować Wszystkim tym, którzy pomagają potrzebującym przez swoją pracę. Dziękujemy!

„Wigilijny wieczór”
E. Waśniowska

Wigilijny Wieczór, opłatek na stole,
Zapach potraw wśród płonących świec,
Betlejemska gwiazda mruganiem wesołym
Niesie ziemi swą niebiańską pieśń.
Bóg Miłością dusze rozświetla
I opłatek błogosławi biały,
Wlewa pokój w nasze smutne serca
Narodzony dzisiaj Jezus mały.
Niechaj ziemię rozśpiewa kolęda,
Każdy dom i każdego z nas,
Niechaj piękne Bożonarodzeniowe Święta
Niosą wszystkim betlejemski blask.

Nasza grupa zaangażowała się w akcję charytatywną „Razem na Święta”. Własnoręcznie wykonaliśmy Świąteczne Kartki dla Seniorów z Domu Pomocy Społecznej w Gnieźnie, załączyliśmy życzenia i się podpisaliśmy. Mamy nadzieję, że przyniosą radość osobą, które będą je czytać. Składamy najserdeczniejsze życzenia bożonarodzeniowe, pełne spokoju i radości dla mieszkańców.

Aby tradycji zadość się stało, świeżymi piernikami w sali zapachniało.
Różne kształty dzieci im nadawały, a gdy były upieczone, wąchały i kosztowały.
 Frajdy przy tym co niemiara, gromadka dzieci miała.