Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego malucha, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym.

O święcie tej postaci nie zapomniały  dzieci z naszego przedszkola. Każdy przedszkolak przyniósł swojego ukochanego pluszaka. Spotkały się misie małe, średnie i duże, brązowe, szare, czerwone, żółte i różowe, a każdy był kochany, uroczy i wyjątkowy. Dzieci poznały historię Święta Pluszowego Misia, wspólnie recytowały wiersze o misiach, oglądały bajki, bawiły się przy piosenkach: „Pluszowy Miś”, „Ja jestem niedźwiadek”, „Dwa malutkie misie", „Jadą, jadą misie", brały udział w zabawach ruchowych, konkursach, quizach, zgadywankach, degustowały różne rodzaje miodu i  wykonywały prace plastyczne.
Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci były szczęśliwe, że mogły spędzić tyle czasu ze swoimi ukochanymi misiami oraz pokazać je koleżankom i kolegom. Mamy nadzieję, że to misiowe spotkanie zostanie w pamięci dzieci na długo.