Na 15 marca wspólnie z dziećmi zaplanowaliśmy Dzień Piżamy. Zbiegło się to z obchodami Światowego Dnia Snu. Wiele z aktywności tego dnia było pomysłem dzieci. Dzień rozpoczęliśmy od prezentacji piżam do muzyki oraz projektowania piżamki w parze. Rozmawialiśmy na temat snu i tego, jaki jest ważny w naszym życiu. Odbyliśmy bitwę na poduszki, po której musieliśmy odpocząć wykorzystując przyniesione akcesoria. Opowiadaliśmy straszne historie. Potem bawiliśmy się światłem - „Taniec latarenek”, poznawaliśmy koleżeństwo po kształcie za kotarą oraz bawiliśmy się do piosenki „Licho”. Poznaliśmy bajkę „Mrok i przyjaciele”, która pozwoliła nam zrozumieć, że nie należy bać się ciemności. Po obiedzie obejrzeliśmy film pt.: „Akademia Pana Kleksa”, którego od dwóch tygodni codziennie słuchaliśmy w czasie odpoczynku. Podczas oglądania filmu zajadaliśmy się popcornem. To był fajny dzień.

27 lutego uczestniczyliśmy w zawodach sportowych zorganizowanych przez Szkołę Podstawową nr 2 w Gnieźnie. W zabawie uczestniczyli przedstawiciele wszystkich gnieźnieńskich przedszkoli.

W trakcie realizacji projektu dzieci wzbogaciły wiedzę na temat pieniędzy, ich różnorodności, postaci oraz miejsca i procesu ich powstawania. Dowiedziały się na temat różnych zawodów, wartości wykonywanej pracy oraz wolontariatu. Uczyły się rozróżniać potrzeby od zachcianek i dowiedziały się, że każde gospodarstwo domowe posiada określony budżet domowy. Stworzyły własne skarbonki oraz określiły potrzeby oszczędzania.