Niedługo przed zbliżającymi się wakacjami skorzystaliśmy z zaproszenia Pani Anety, mamy naszego Dominika na pyszną watę cukrową. Dzieci doskonale się bawiły a sprzyjała temu również piękna pogoda. Gdy wracaliśmy do przedszkola udaliśmy się na plac zabaw koło jeziora Winiary gdzie dzieci wybornie się bawiły.

W ramach projektu pt. " Jemy smacznie, zdrowo i kolorowo" zaprosiliśmy do przedszkola wyjątkowego gościa pana Piotra, który jest z zawodu kucharzem. Pan Piotr opowiedział dzieciom o tajnikach zdrowego jedzenia a następnie wykonał marchewkowe spaghetti, które dzieci mogły zjeść. Po zakończonej prezentacji udaliśmy się do swojej sali gdzie przedszkolaki wykonały soje zdrowe, kolorowe wiosenne kanapki, które z olbrzymim apetytem konsumowały.

Przedszkolaki z grupy Bolka i Lolka, bardzo sumiennie przygotowują się do Wiosny. Postanowiliśmy zamienić się w ogrodników i zasiać w naszej przedszkolnej sali Owies, rzeżuchę, słonecznik oraz dużo kwiatów. Dzieci sadząc swoje nasionka doskonale się przy tym bawiły.

" Dzisiaj dzień piękny, uroczysty!!!
Taki dzień raz się w roku zdarza,
gdy 8 Marca z gwarem wiosny
wytryśnie z kartek z kalendarza.
Tak, to wspaniałe, wielkie Święto,
wiec śpieszą chłopcy i panowie,
z bukietem życzeń w barwach kwiatów.
Uśmiechając się do Wszystkich Kobiet"