Wigilijny wieczór
E. Waśniowska

" Wigilijny wieczór, opłatek na stole,
Zapach potraw wśród płonących świec.
Betlejemska gwiazdka mruganiem wesołym
niesie ziemi swa niebiańską pieśń.
Bóg miłością dusze rozświetla i opłatek błogosławi biały,
wlewa pokój w nasze serca narodzony dzisiaj Jezus mały.
Niechaj ziemie rozśpiewa kolęda, każdy dom i każdego z nas.
Niechaj piękne Bożonarodzeniowe Święta niosą wszystkim betlejemski blask"

" Świąteczne pierniki""

Ojej cóż to za zapach, cynamon gózdzki
coś mi się wydaje, ze ktoś upiekł pierniki
świąteczne pierniczki, serduszka, dzwoneczki
kształty przeróżne nawet gwiazdeczki.
Rumiane pachnące, pięknie przystrojone
zapewne na choince będą zawieszone.

Mikołajki w tym roku wglądały inaczej niż zwykle ale razem z dziećmi staraliśmy się przeżyć je równie wyjątkowo. Dzieci tego dnia przyszły ubrane na czerwono i w bardzo dobrych nastrojach. Oglądaliśmy film o Świętym Mikołaju i bardzo dużo się bawiliśmy. Oczywiście nie zabrakło odwiedzin Świętego Mikołaja który przyniósł dzieciom słodkości.

25 Listopada dzieci z grupy Przyjaciele Bolka i Lolka  obchodziły światowy DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. W tym dniu każdy przedszkolak przyniósł swojego ulubionego misia. Przybyły misie małe, duże, czarne, brązowe. Każdy Miś był piękny i wyjątkowy. Dzieci poznały historię święta, a także wspólnie śpiewały piosenki. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, taneczne, przejście po śladach misia, a nawet karmienie misia miodem.
Ten dzień w przedszkolu był pełen uśmiechu oraz wspólnej zabawy.