Nieodzownym elementem dzieciństwa jest bajka w każdej jej postaci. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do ich szerszego poznawania. Ważnym aspektem tego dnia jest również rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Data tego święta nie jest przypadkowa. 5 listopada jest dniem urodzin Walta Disneya, którego postaci nie trzeba nikomu przybliżać.

W tym dniu Wesołe Skrzaty wybrały się do miejsca, do którego nie zagląda się codziennie. Przedszkolna garderoba pozwoliła przenieść się do krainy, w której wszystko staje się piękne i dobre. Każde z dzieci przebrało się w wybrany strój i zaprezentowało się  w nim przed grupą kolegów i koleżanek. Później były zabawy i tańce. Dzieci mogły się wykazać znajomością treści bajek rozwiązując zagadki. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie sobie radziły.

Ten dzień był bardzo udany.

Wesołe Skrzaty obchodziły dzień pomarańczowy. Tematem przewodnim tego dnia  była dynia. Wiele dzieci twierdziło, że nie nadaje się ona do jedzenia i służy tylko do celów ozdobnych, np. do lampionów na święto duchów. A tu niespodzianka. Z dyni można zrobić wiele potraw. My wykonaliśmy dwa rodzaje ciasta dyniowego. Kiedy czekaliśmy, aż będzie upieczone, zrobiliśmy pomarańczowe ozdoby z papieru. Rozegraliśmy też konkurencje sportowe wykorzystując w nich dynię.

Po takich emocjach, własnoręcznie wykonane ciasto smakowało wszystkim tak, że nie zostało po nim najmniejszych okruszków.

W październiku zaprosiliśmy do naszej grupy tatusia Franka, aby pokazał nam na czym polega zawód piekarza. Dzięki temu poznaliśmy cały proces pieczenia chleba – od  przesiania mąki, do gotowego wypieku. Zobaczyliśmy, jak wygląda zboże, z którego pozyskuje się ziarno. Jednak największą radość sprawiło dzieciom własnoręczne przygotowanie ciasta. Nauczyliśmy się wyrabiać, wałkować i zwijać w odpowiedni sposób ciasta, aby powstały rogale, bułki, czy chałki. Gdy bułeczki wypiekały się w piekarniku, dzieci degustowały rogaliki, które przygotowaliśmy na początku spotkania.

Serdecznie dziękujemy pani Małgosi i panu Pawłowi za zorganizowanie i przeprowadzenie bardzo ciekawych zajęć edukacyjnych przybliżający dzieciom ważny zawód.

Ten dzień był bardzo miły i wesoły nie tylko dla chłopców. W dniu ich święta dziewczynki wręczyły kolegom drobne upominki, złożyły przepiękne życzenia a pani poczęstowała słodyczami wszystkie dzieci z grupy.