Wigilia Bożego Narodzenia to z pewnością jeden z najpiękniejszych i najbardziej oczekiwanych dni w roku. Może i za oknem nie widać śniegu, ale to wcale nie przeszkodziło w stworzeniu świątecznej atmosfery w naszej sali. Dzieci zasiadły do udekorowanego stołu i wspólnie z paniami spożywały wigilijne potrawy. Po zjedzeniu głównego dania, z chęcią zajadały się słodkościami i owocami, a dodatkową przekąską były pierniki, które przedszkolaki z naszej grupy samodzielnie przygotowały i udekorowały. Nie zabrakło również tradycyjnych kolęd i popularnych świątecznych piosenek - również w języku angielskim - które wszyscy z zaangażowaniem śpiewali. W dodatku, dzieci ze starszej grupy przygotowały wspaniałe jasełka, które ze względu na zakaz zgromadzeń, wszyscy oglądali w swoich salach na ekranie.

W tym dniu odbyło się również rozstrzygnięcie przedszkolnego konkursu na świąteczne ozdoby z piernika, w którym dzieci z naszej grupy bardzo licznie wzięły udział, a Franek zdobył pierwsze miejsce! Wszystkim dzieciom i ich rodzicom serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy za poświęcony czas i włożoną pracę.  

Dla dzieci jedną z głównych atrakcji była oczywiście wizyta Gwiazdora, który przyszedł z workiem pełnym prezentów. Pochwalił za grzeczne zachowanie jak i pouczył tych, którym zdarzyło się trochę napsocić. Odwiedziły nas również Panie Dyrektorki, które złożyły piękne świąteczne życzenia.

Wierzymy, że przedstawione dzieciom tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe będą miały odzwierciedlenie w ich przyszłym dorosłym życiu, tak aby mogły je kontynuować w swoich domach.

Wszystkim Rodzicom życzymy wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych w spokojnej, rodzinnej atmosferze i przede wszystkim zdrowia i dużo uśmiechu w nadchodzącym nowym roku.