Wigilia Bożego Narodzenia to z pewnością jeden z najpiękniejszych i najbardziej oczekiwanych dni w roku. Może i za oknem nie widać śniegu, ale to wcale nie przeszkodziło w stworzeniu świątecznej atmosfery w naszej sali. Dzieci zasiadły do udekorowanego stołu i wspólnie z paniami spożywały wigilijne potrawy. Po zjedzeniu głównego dania, z chęcią zajadały się słodkościami i owocami, a dodatkową przekąską były pierniki, które przedszkolaki z naszej grupy samodzielnie przygotowały i udekorowały. Nie zabrakło również tradycyjnych kolęd i popularnych świątecznych piosenek - również w języku angielskim - które wszyscy z zaangażowaniem śpiewali. W dodatku, dzieci ze starszej grupy przygotowały wspaniałe jasełka, które ze względu na zakaz zgromadzeń, wszyscy oglądali w swoich salach na ekranie.

W tym dniu odbyło się również rozstrzygnięcie przedszkolnego konkursu na świąteczne ozdoby z piernika, w którym dzieci z naszej grupy bardzo licznie wzięły udział, a Franek zdobył pierwsze miejsce! Wszystkim dzieciom i ich rodzicom serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy za poświęcony czas i włożoną pracę.

Dla dzieci jedną z głównych atrakcji była oczywiście wizyta Gwiazdora, który przyszedł z workiem pełnym prezentów. Pochwalił za grzeczne zachowanie jak i pouczył tych, którym zdarzyło się trochę napsocić. Odwiedziły nas również Panie Dyrektorki, które złożyły piękne świąteczne życzenia.

Wierzymy, że przedstawione dzieciom tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe będą miały odzwierciedlenie w ich przyszłym dorosłym życiu, tak aby mogły je kontynuować w swoich domach.

Wszystkim Rodzicom życzymy wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych w spokojnej, rodzinnej atmosferze i przede wszystkim zdrowia i dużo uśmiechu w nadchodzącym nowym roku.

Pomimo panującej pandemii koronawirusa, a co za tym idzie braku możliwości zorganizowania comiesięcznych koncertów edukacyjnych z cyklu Pan Lupa i Przyjaciele, dzieci miały okazję obejrzeć online koncert pt. „Tajemnice świątecznych zabawek” w zaciszu naszej sali.

Wyobraźnia dzieci nie zna granic, a w marzeniach i snach najmłodszych wszystko jest możliwe. Za sprawą magicznej, świątecznej atmosfery Wesołe Skrzaty spędziły czas w towarzystwie  ożywionych zabawek, elfów oraz Świętego Mikołaja! Oglądały ciekawe przygody bohaterów koncertu, słuchały zabawnych konwersacji oraz śpiewały i tańczyły do najpopularniejszych świątecznych piosenek i tradycyjnych polskich kolęd. Jak zawsze – nie zabrakło również ciekawostek i zagadek tematycznych.

Jest to już pewną tradycją, że dzieci krótko przed Świętami Bożego Narodzenia pieką pierniki. W tym roku z niecierpliwością dopytywały się, kiedy to nastąpi. I wreszcie doczekały się! Ubrani w fartuszki, z umytymi rączkami i wielką ochotą zabrały się do pracy. Z przygotowanego wcześniej ciasta wykrawały przeróżne figury. Zabawa była doskonała.  Układając pierniki na blachach do pieczenia widać było, że są zadowolone z efektów swojej pracy. Po upieczeniu ciastek samodzielnie pokrywały ich powierzchnię białym lukrem a potem ozdabiały kolorowymi cukiereczkami.

W tym roku 4 grudnia odwiedził nas Św. Mikołaj.

Dzieci z najstarszej grupy przygotowały przedstawienie na cześć dostojnego gościa. Niestety pandemia pokrzyżowała plany i nie mogliśmy go zobaczyć. Pomimo to cały dzień mieliśmy ciekawie wypełniony. Najpierw zapoznaliśmy się z historią Św. Mikołaja pochodzącego z Mirry oglądając krótki film o jego życiu i działalności. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że każdy z nas może zostać św. Mikołajem robiąc dobre uczynki i dzieląc się z innymi tym, co mamy.

Dzięki nowej technologii połączyliśmy się z Mikołajem z Laponii, który złożył nam wszystkim świąteczne życzenia.

Spotkał nas też ogromny zaszczyt, bo chwilkę po tym przyszedł do nas osobiście. Podczas tej wizyty chętne dzieci miały możliwość zamienić z nim kilka słów. Przybysz bardzo chętnie odpowiadał na wszystkie pytania dotyczące reniferów, sań i Elfów. Na zakończenie spotkania Św. Mikołaj zostawił dla każdego upominek i obiecał, że wróci do nas za rok.