W jeden z ostatnich letnich dni grupa Wesołe Skrzaty wybrała się na wycieczkę autokarową do Wielkopolskiego Parku Etnograficznego w Dziekanowicach. Dzieci zwiedziły zabudowę wsi wielkopolskiej z przełomu XVIII i XIX w.

Na terenie skansenu obejrzały chałupy mieszkalne, wyposażone w sprzęt z dawnych lat, budynki gospodarcze, wiatraki, kościół, kaplicę, szkołę oraz rekonstrukcję szlacheckiego dworu. Nie mogło zabraknąć również pikniku na świeżym powietrzu oraz zabaw na ogromnej polanie przy wiatrakach.

18 czerwca w grupie „Wesołe Skrzaty” uczciliśmy „Święto Rodziny”. Spotkanie rozpoczęło się częścią artystyczną, podczas której dzieci mówiły wiersze, tańczyły i śpiewały piosenki w języku polskim i angielskim.

W czasie występów na twarzach rodziców naprzemiennie malowały się duma i zadowolenie oraz duże wzruszenie. Jak rodzina, to i oczywiście piknik, który odbył się pod hasłem: „ Zabawy z mojego dzieciństwa, czyli coś z niczego”. Dzięki dużemu zaangażowaniu rodziców udało się przybliżyć dzieciom zabawy z czasów, kiedy nie było tabletów i komputerów. Na placu zabaw znowu było tak, jakby czas się cofnął o kilkanaście lat. Dominowała gra w klasy, czy skakanie w gumę. Swoją odnowę miała stara poczciwa skakanka, która dominowała kiedyś na placach zabaw i podwórkach. Świetną zabawą okazało się przejście trasą zaznaczonymi śladami a zwykły karton zamienił się w tajemniczy tunel lub domek dający schronienie przed upałem. Odbijanie piłeczki kijem wprowadziło dzieci w podstawy gry w palanta i okazała się hitem. Dużą cierpliwością i precyzją musieli się wykazać uczestnicy gry w kapsle, bo to dyscyplina kształtująca właśnie takie cechy.

Nasze przedszkole wzięło udział w XXI już edycji zbiórki monet pn. „Góry Grosza”. Dzieci ze swoimi rodzicami oraz pracownicy naszej placówki bardzo mocno zaangażowali się w akcję, czego efektem było uzbieranie niesamowitej kwoty – 1483,30 zł!

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli zdobyć cenne pieniądze dla dzieci, które wychowują się poza swoją rodziną - w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Akcja miała również na celu pokazanie naszym najmłodszym podopiecznym jaką siłę może stanowić niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Nasza grupa „Wesołe Skrzaty” wypełniła pojemnik Góry Grosza aż po sam brzeg i zebrała największą kwotę ze wszystkich grup – aż 22,8 kg monet! Serdecznie dziękujemy za wspaniałe zaangażowanie i pomoc!

Potwierdzenie wpłaty zebranych pieniędzy dla Olgi podczas Dnia Dziecka zorganizowanego w naszym przedszkolu:

Dziękujemy bardzo za zaangażowanie i współpracę
J
Razem możemy więcej.