8 marca Wesołe Skrzaty świętowały w przedszkolu Dzień Kobiet. Z tej okazji, chłopcy rozdali dziewczynkom wspaniałe upominki, które zostały zakupione przez Rodziców z naszej grupy (serdecznie dziękujemy!) Dodatkowo, dzieci miały okazję wypróbować nową grę na macie o tematyce tradycyjnych polskich bajek, w której to przedszkolaki były pionkami. Radości i emocji było sporo. Na koniec chłopcy z naszej grupy zrobili dziewczynkom wspaniałą niespodziankę – narysowali dla nich piękne laurki.

Dzieci z naszej grupy świętowały dziś Walentynki. Mimo, że jest to powszechnie znany dzień zakochanych, spędziliśmy ten czas w atmosferze przyjaźni. Dzieci poznały ciekawostki dotyczące tego święta oraz zaskakujące fakty na temat serca. Nie zabrakło również emocjonujących quizów, zabaw i tańców przy muzyce oraz miłych upominków. Każdy przedszkolak losował imię koleżanki lub kolegi dla której przygotował własnoręcznie ozdobionego balona. Na koniec dzieci obejrzały bajkę „Zakochany kundel” oraz wykonały pracę plastyczną „walentynkowa pszczółka”.

Zima nie odpuszcza, a Wesołe Skrzaty z radością wybrały się na spacer do pobliskiego parku. Spragnieni zabawy na śniegu z kolegami i koleżankami z grupy, miały okazję ulepić bałwana i wziąć udział w konkursie rzutów kulkami ze śniegu do celu. Pomimo panującego mrozu, zabawa była wspaniała.

Wigilia Bożego Narodzenia to z pewnością jeden z najpiękniejszych i najbardziej oczekiwanych dni w roku. Może i za oknem nie widać śniegu, ale to wcale nie przeszkodziło w stworzeniu świątecznej atmosfery w naszej sali. Dzieci zasiadły do udekorowanego stołu i wspólnie z paniami spożywały wigilijne potrawy. Po zjedzeniu głównego dania, z chęcią zajadały się słodkościami i owocami, a dodatkową przekąską były pierniki, które przedszkolaki z naszej grupy samodzielnie przygotowały i udekorowały. Nie zabrakło również tradycyjnych kolęd i popularnych świątecznych piosenek - również w języku angielskim - które wszyscy z zaangażowaniem śpiewali. W dodatku, dzieci ze starszej grupy przygotowały wspaniałe jasełka, które ze względu na zakaz zgromadzeń, wszyscy oglądali w swoich salach na ekranie.

W tym dniu odbyło się również rozstrzygnięcie przedszkolnego konkursu na świąteczne ozdoby z piernika, w którym dzieci z naszej grupy bardzo licznie wzięły udział, a Franek zdobył pierwsze miejsce! Wszystkim dzieciom i ich rodzicom serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy za poświęcony czas i włożoną pracę.

Dla dzieci jedną z głównych atrakcji była oczywiście wizyta Gwiazdora, który przyszedł z workiem pełnym prezentów. Pochwalił za grzeczne zachowanie jak i pouczył tych, którym zdarzyło się trochę napsocić. Odwiedziły nas również Panie Dyrektorki, które złożyły piękne świąteczne życzenia.

Wierzymy, że przedstawione dzieciom tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe będą miały odzwierciedlenie w ich przyszłym dorosłym życiu, tak aby mogły je kontynuować w swoich domach.

Wszystkim Rodzicom życzymy wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych w spokojnej, rodzinnej atmosferze i przede wszystkim zdrowia i dużo uśmiechu w nadchodzącym nowym roku.