1.Poniedziałek  30.03.2020r. Temat: Na wsi.

Umożliwienie dzieciom zdobywania wiedzy na temat wsi i zwierząt hodowlanych ( uświadomienie potrzeby hodowania zwierząt, wskazanie, jakie korzyści przynosi to człowiekowi). Poznawanie wybranych środowisk przyrodniczych, np. pastwiska ;poznawanie zależności pomiędzy światem roślin i zwierząt. Rozwijanie sprawności fizycznej w zabawie bieżnej "Konie i wózki" oraz  marszu po obwodzie koła: na palcach, na piętach i na całych stopach.

2.Wtorek  31.03.2020 r. Temat : Zwierzęta wiejskie.

Rozwijanie sprawności manualnych poprzez wykonanie pracy plastycznej " Kaczka "  przy użyciu farb. Kształtowanie głosu i umiejętności posługiwania się nim przez naśladowanie odgłosów wydawanych przez zwierzęta wiejskie - improwizacje melodyczne .

3 . Środa  01.04.2020 r. Temat :  Produkty  od zwierząt.

Zapoznanie dzieci z zasadami zdrowego żywienia, ze szczególnym uwzględnieniem produktów nabiałowych . Rozpoznawanie po smaku wybranego produktu mlecznego ( z zaznaczeniem tylko dzieci mogące spożywać nabiał ) ser biały, mleko ,ser żółty, jogurt, masło. Rozwijanie motoryki dużej w zabawie bieżnej " Koniki "," Koń kiwa głową".

Język angielski Wprowadzenie nazw zwierząt wiejskich.Zabawa z rymowanką „Who is hiding behind me?” – zgadywanie ukrytych obrazków.Piosenka „Let’s go to the farm” z pokazywaniem.

4. Czwartek 02 .04.2020 r. Temat : Dzień i Noc .

Poznanie stałego następstwa dnia i nocy   za pomocą zabawy dydaktycznej  z wykorzystaniem kartoników żółtych i niebieskich symbolizujących dzień i noc. Usprawnianie narządów mowy poprzez śpiewanie określonych sylab na znaną melodię; kształcenie poczucia słuchu i rytmu  poprzez zabawę rytmiczną " Miała baba koguta ".

5. Piątek  03.04.2020 r.  Temat :  Co nam dają zwierzęta?

Rozwijanie motoryki małej poprzez wykonanie pracy  " Wełniany koralik " - ćwiczącą ręce z wykorzystaniem wody i wełny, polegającej na toczeniu ruchem kołowym wełny umoczonej w wodzie. Rozwijanie sprawności fizycznej w zabawie bieżnej" Konie i wózki"," Koń kiwa głową".

Język angielski Nazywanie zwierząt wiejskich znajdujących się na obrazku oraz układanie na nich koralików.Wykonanie kolorowanki „Horse” według instrukcji.Piosenka „Let’s go to the farm”