Dnia 6 czerwca 2024 w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie odbył się konkurs muzyczno - taneczny pod tytułem „Festiwal Disney’a”. Organizatorem konkursu było Przedszkole nr 8 „Mali Polanie” oraz Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie. Konkurs został objęty Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Gniezna - Pana Michała Powałowskiego. Patronat medialny sprawowało Radio Plus Gniezno i Telewizja Gniezno. 

Celem Festiwalu Disney’a była integracja publicznych i niepublicznych placówek przedszkolnych z Gniezna, rozpowszechnienie różnorodnych form muzyczno – ruchowo  – tanecznych do utworów muzycznych z bajek Disney’a, rozbudzenie u dzieci zainteresowania muzyką i tańcem,  a także  poczucia własnej wartości oraz współpraca Przedszkola nr 8  ze środowiskiem lokalnym.

W konkursie wzięło udział 9 przedszkoli z Gniezna. Mali artyści wykazali się niesamowitym przygotowaniem, rytmicznością i talentem. Podczas Festiwalu mogliśmy podziwiać różnorodne, barwne, dynamiczne, stonowane, a co za tym idzie chwytające za serce wykonania. Pomiędzy występami prowadzące konkurs pani Joanna Ciechanowska i Ewelina Malendowicz rozgrzały całą salę do tańca. Pląsali wszyscy mali i duzi, razem świetnie się bawiąc.

Po prezentacji wszystkich przedszkoli Jury ogłosiło remis i przyznało każdemu z uczestniczących grup pierwsze miejsce. Każdy zespół taneczny otrzymał kolorowe nagrody ufundowane przez Prezydenta Miasta Gniezna oraz lokalnych przyjaciół i sponsorów.

Serdecznie dziękujemy za współpracę Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Gnieźnie, Jury oraz  Szkole Językowej Leader School w Gnieźnie. Dziękujemy również wszystkim sponsorom, nauczycielkom przygotowującym dzieci oraz małym artystom.