Dnia 5 kwietnia przypada Dzień Leśnika, a dnia 4 maja Międzynarodowy Dzień Strażaka. Aby uczcić te święta Mądre Sówki wzięły udział w III edycji ogólnopolskiego konkursu "Cała Polska maluje GigaLaurkę dla Strażników Lasu". To świetna okazja do tego, aby podziękować za ich pracę. Strażnicy Lasu chronią lasy przed pożarami, dbając o to, by się nie rozprzestrzeniały. Mądre Sówki narysowały laurki, które będą częścią MEGA wielkiej, wirtualnej laurki. GigaLaurka będzie składać się z tysięcy laurek namalowanych przez przedszkolaki i dzieci klas I-III szkół podstawowych z całej Polski.

Przy okazji omawianych świąt i konkursu nawiązaliśmy współpracę z Kołem Łowieckim Bażant nr 67 we Wrześni. Dnia 19 kwietnia mieliśmy przyjemność gościć Łowczego z Koła Łowieckiego Bażant, który opowiadał nam o mieszkańcach lasu, ich zwyczajach oraz zrzutach, czyli kiedy i gdzie można znaleźć poroże corocznie zrzucane przez jelenie, sarny i daniele.