Maj i czerwiec to wyjątkowe miesiące,  pełne miłości, radości i kolorów rozkwitającej przyrody. Wiosenne miesiące łączą w sobie trzy bardzo ważne święta: Dzień Matki, Dzień Dziecka i Dzień Ojca. Z tych okazji, dnia 19 maja w naszym przedszkolu odbył się pełen atrakcji Cyrkowy Festyn Rodzinny. Całą uroczystość otworzyła Pani Dyrektor Przedszkola, witając przybyłych gości, składając życzenia z wymienionych okazji oraz zapraszając wszystkich do korzystania z przygotowanych atrakcji i spędzania rodzinnie czasu. Po krótkim omówieniu przez prowadzące przygotowanych stacji, wspólnie wykonaliśmy układ taneczny do piosenki „Nie bój się chcieć”, sprawiając dużą radość dzieciom. Wchodząc tanecznym krokiem w kolorowe propozycje, przygotowaliśmy:

 

I „Kolorowy dywan” - malowanie kredą 

II „Tęczowe zabawy” - bańki mydlane  

III „Cyrkowe zwierzątka” - zwierzątka z balonów  

IV „Hiperszybki Przedszkolak” - tor przeszkód  

V „Bajeczne warkocze” - kolorowe warkoczyki, współpraca z Salonem Fryzjerskim Żanet

VI Zabawy w kolorze tęczy” - bajkowa mata – gra rodzinna 

VII „Pomaluj mój świat -  stolik plastyczny – rysowanie/ kolorowanie klaunów, malowanie farbami 

VIII „Kolorowe  buźki - malowanie twarzy, brokatowe tatuaże 

IX „Piaskowa  arena” -  zabawy w piaskownicy

X „Koniki  Dusi -  przejażdżki konne, konikami ze Stajni pod Wierzbami w Gnieźnie 

XI „Dmuchaniec  Skakaniec -  zabawy na dmuchanym zamku

XII „Szybki  jak  błyskawica - przejażdżki dużymi, plastikowymi autami    

XIII „Magiczna  Biblioteka” - kolorowy namiot, współpraca z Biblioteką Publiczną Miasta Gniezna, Filia nr 2

Językowy Kącik, czyli  stoisko szkoły Językowej „Leader School 

Cyrkowe fotobudki 

Pokazy Straży Pożarnej 

A między atrakcjami i zabawami, można było odetchnąć i zjeść coś pysznego: grillowane kiełbaski, domowe zupy, pyszne ciasta oraz ciepłe i zimne napoje.

Podczas Festynu została zorganizowana zbiórka  pieniędzy  na dwu letnią Amelkę z zespołem Retta, która potrzebuje kosztownej rehabilitacji. Dziękujemy wszystkim wspierającym zbiórkę!
Cały personel przedszkola przygotował szereg atrakcji dla dzieci i rodziców, aby to barwne popołudnie na długo zostało w  naszej pamięci. Tegoroczny Festyn był okazją do wspólnie spędzonego czasu, a co za tym idzie pielęgnowaniu więzi rodzinnych i koleżeńskich. Mamy nadzieję, że każdy znalazł coś dla siebie i na każdej buzi panował uśmiech i radość.