Możliwość wspólnego spędzania czasu, integracja i aktywizacja seniorów, rozwijanie zainteresowań – to cele, jakie postawiła sobie Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna.
Seniorzy, chętnie zrzeszający się w gronie własnych rówieśników, potrzebują także kontaktu z młodszymi, wspólnych rozmów i działań. Takie relacje są niezwykle ważne dla obu stron. Dzięki nim osoby starsze czują się  potrzebne, zdrowsze i mają więcej motywacji do działania. Młodsze pokolenia natomiast mogą czerpać z doświadczenia seniorów i bezcennej życiowej mądrości.
Wychodząc z tego założenia, Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna przygotowała program łączący działania dla seniorów i dla dzieci pt. „Biblioteka Pokoleń” w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.
W ramach tego programu zapraszamy dziadków z wnukami na spotkanie międzypokoleniowe  „Książki i zabawy z dawnych lat”, które odbędzie się  14 stycznia/ sobota/  godz. 12.00 Filia nr 2 „Pod Sówką”  przy ul. Staszica 12a.

W dzisiejszych czasach trudno o wspólne gry i zabawy dzieci. Nie spotyka się już sytuacji, kiedy to grupa młodych wychodzi razem na “podwórko” grać w klasy, czy w palanta. Po pierwsze, te gry są nieznane, po drugie, nowoczesne technologie - tablety, komórki wciągają  młodych ludzi, przez co zamykają  się oni  w swoim świecie.

Chcemy to zmienić, zachęcić do podróży sentymentalnej w przeszłość, ale przede wszystkim dać współczesnym dzieciom skarbnicę pomysłów na dobrą zabawę, przypomnieć klasykę literatury dziecięcej. A najlepiej to zrobić z ukochanymi babciami i dziadkami.

Szczegóły spotkania pod tel. 61 426 40 54