Od 2013 r. w całej Polsce jest obchodzone wyjątkowe święto : Dzień Przedszkolaka. W tym roku, w naszym przedszkolu świętowaliśmy ten dzień podczas akademii, w której uczestniczyła cała społeczność przedszkolna . Pani Dyrektor przywitała wszystkich przedszkolaków, jak również pracowników, oraz przypomniała genezę tego święta.
W 2013 roku na wniosek Rzecznika Praw Dziecka, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej podjął uchwałę w sprawie ustanowienia dnia 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Ustanawiając ten dzień, chcieli powiedzieć wszystkim dorosłym, że przedszkole to ważne miejsce, w którym dzieci bawią się i uczą.
Następnie dzieci z najstarszej grupy wiekowej wniosły Flagę Przedszkola z logo „Małych Polan” oraz został odśpiewany Hymn Przedszkolny. Każda z grup zaprezentowała wybrany wiersz lub piosenkę przed resztą dzieci.  Po części artystycznej  przyszedł czas na życzenia-marzenia przedszkolaków, które zostały umieszczone na kartkach przypiętych do balonów-symboli Dnia Przedszkolaka. Przedstawiciele z każdej grupy odczytali swoje marzenia, a do ich życzeń dołączyła również Pani Dyrektor. Po wspólnym odliczeniu wszystkie balony zostały wypuszczone w powietrze. Mamy nadzieje, że wszystkie z tych życzeń się spełnią.
Z okazji święta dla każdej grupy zostały przygotowane paczki ze słodką zawartością.
Uroczystości główne zakończyły się wyniesieniem flagi Przedszkola. Dalsze zabawy i świętowanie odbywały się w grupach. Był to bardzo ważny dzień dla każdego przedszkolaka. Takie dni warto celebrować.