Przedszkole nr 8 „Mali Polanie" w Gnieźnie było organizatorem ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Kwitnące drzewko". Temat prac przestrzennych wywołany rozpoczętą nową porą roku – wiosną – był inspiracją dla dzieci z całej Polski. Konkurs został adresowany do dzieci 5 i 6 – letnich. Zadaniem uczestnika konkursu było wykonanie drzewka kwitnącego z dowolnego materiału plastyczno – technicznego. Pomysłowość autorów prac zadziwiła członków komisji konkursowej. Pod uwagę brano kreatywność dziecka oraz estetykę pracy. Jury postanowiło nagrodzić następujące dzieci:

I miejsce: LENA KAŹMIERCZAK, lat 5, Szkoła Podstawowa Rajsku – Oddział Przedszkolny w Rajsku, Opatówek.
II miejsce: EMILIA SIENKIEWICZ, lat 5, Przedszkole Miejskie Nr 1, Olsztyn.
III miejsce: BARTŁOMIEJ MATEJA, lat 6, Przedszkole Nr 51, Bielsko – Biała.
Wyróżnienie I: JULIA SKORUPKA, lat 6, Miejskie Przedszkole Nr 2, Sokołów Podlaski
Wyróżnienie III: GRUPA „ŻABKI", 6-latki, Przedszkole Samorządowe, Wąsosz.
Wyróżnienie IV: GABRIELA WSZELAKI, lat 5, Oddziel Przedszkolny w Markowicach, Strzelno.
Wyróżnienie V: LETYCJA ADAMCZYK, LAT 6, Przedszkole Nr 4, Bielsko - Biała

Organizatorzy konkursu dziękuję małym artystom za udział w konkursie, a przede wszystkim gratulują talentu i kreatywności.