Bieg Lechitów to najstarszy bieg w Gnieźnie. W obecnym roku  dnia 18 września po raz 39 zgromadził na starcie około 2500 uczestników. Dyrektor Biegu Lechitów pan Andrzej Krzyścin, wielokrotny reprezentant Polski, wyszedł z inicjatywą zorganizowania Biegu Przedszkolaków w naszej placówce. Inicjatywa spotkała się z aprobatą dyrekcji, a także grona pedagogicznego naszego przedszkola, bowiem i my podejmujemy działania zachęcające dzieci do aktywnego  wypoczynku.

Dnia 21 września wszystkie dzieci stanęły na starcie. Bieg odbył sie na placu Przedszkola nr 8. Nie było przegranych. Wszystkie dzieci startujące otrzymały pamiątkowe koszulki, dyplomy, słodycze, medale lub kolorowe baloniki, a także paróweczki Staropolanki od głównego sponsora biegu- firmy Chłodex „Staropolskie Wędliny” w Gnieźnie. Radość I uśmiech gościły na twarzach naszych milusińskich. Dzieci były bardzo dumne i zadowolone z pokonania trasy biegu. Warto takie inicjatywy podejmować i od najmłodszych lat wszczepiać dzieciom chęć biegania i uprawiania sportów.

Dziękujemy bardzo panu Piotrowi Nalewaja - Prezesowi firmy Chłodex w Gnieźnie, a także panu Andrzejowi Frydrychowiczowi, który reprezentował firmę Chłodex i uczestniczył w zmaganiach przedszkolaków, za przygotowanie wspaniałych nagród i niespodzianek dla dzieci. Podziękowania kierujemy także do pana Andrzeja Krzyścina, który był pomysłodawcą i organizatorem biegu. Od lat sam uprawia bieganie, a także podejmuje działania promujące zdrowy styl życia. Teraz stara się zaszczepić to wszystko najmłodszemu pokoleniu. Dziękujemy!

{gallery}20162017/lechici{/gallery}