28 marca 3-latki z niecierpliwością czekały na przyjście zajączka. Ten uroczysty dzień rozpoczął się od wielkanocnego śniadania. Dzieci zasiadły do świątecznie udekorowanych stołów, na których pojawiły się tradycyjne wielkanocne potrawy – jajka w wiosennym sosie i biała kiełbasa. Następnie udały się na przedstawienie przygotowane przez starsze koleżanki i kolegów opowiadające o Zmartwychwstaniu Jezusa i zwyczajach ludowych związanych z obchodzeniem tego wydarzenia. Po przedstawieniu dzieci postanowiły odszukać wielkanocnego zajączka. Okazało się, że odwiedził on salę 3-latków podczas nieobecności dzieci. Świadczyły o tym niespodzianki znajdujące się w pozostawionych przez dzieci koszyczkach. Tę uroczystą część dnia zakończył smaczny świąteczny obiad z pysznym tradycyjny żurkiem na pierwsze danie.

{gallery}20172018/gr2/zajac{/gallery}