Dnia 23 września Wesołe Skrzaty i Przyjaciele Kubusia Puchatka razem ze swoimi paniami wybrały się do środowiska, które jak wiadomo na co dzień nie jest im obce. Pogodę mieliśmy jak na zamówienie, słoneczną i ciepłą. Cel jaki obraliśmy tego dnia, to ośrodek edukacyjny Centrum Leśnej Przygody „Szumi Bór” w Rajmundowie. Maszerując leśnymi ścieżkami podziwialiśmy przyrodę patrząc, słuchając i dotykając jej. Dzieci uczyły się rozróżniać i nazywać różne okazy przyrodnicze takie jak: drzewa, mrowisko, rośliny, ptaki i owady.

Nie udało nam się niestety dostrzec innych zwierząt. Spotkała nas jednak miła niespodzianka. Tuż  przy ścieżce natrafiliśmy na gromadkę maślaków wystrojonych w piękne kapelusze. Wędrówka po ścieżce była miłą chwilą odpoczynku i bezpośredniego kontaktu z lasem. W rozmowie z panem leśnikiem, dzieci wykazały się świetną znajomością na temat ochrony przyrody. Doskonale wiedziały np., że w lesie nie wolno zostawiać śmieci, hałasować, rozpalać ognisk i płoszyć zwierząt.Przedszkolaki dowiedziały się także, dlaczego niektóre drzewa w lesie są wycinane. Zobaczyły jak wyglądają pułapki na korniki atakujące leśny drzewostan i domki dla ptaków. Zajęcia te uświadomiły dzieciom, że przyrodę należy szanować oraz to, że one również są za nią odpowiedzialne.Milusińscy spędzili miło czas a leśne powietrze wyostrzyło wszystkim apetyt. Ochoczo zjedliśmy więc kiełbaski i trochę zmęczeni, ale radośni wróciliśmy do przedszkola.

{gallery}20162017/rajmund{/gallery}